خانه » اخبار روز » آخرین اخبار از زمان واریز سود سهام عدالت سال 97 – 1397

آخرین اخبار از زمان واریز سود سهام عدالت سال 97 – 1397

آخرین اخبار از زمان واریز سود سهام عدالت سال 97 – 1397


اخبار و زمان واریز سهام عدالت 1397 و سود سهام عدالت سال 97 را به صورت روزانه در همین پست سایت غمناک مشاهده نمایید .

سهام عدالت 97


ارزش سهام عدالت در بازار یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است
مشمولین سود سهام عدالت تا ۲۰ فروردین حساب بانکی باز کنند/ ارزش سهام عدالت در بازار یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در مرحله دوم سامان‌دهی سهام عدالت فراخوانی برای باز کردن حساب بانکی به مشمولین داده می‌شود. شماره‌حساب‌ها از سامانه جمع‌آوری شده و با بانک‌های مربوطه مطابقت داده می‌شود تا اعتبار شماره حساب با کد ملی مشخص شود. در ضمن شماره موبایل نیز از مشمولین گرفته خواهد شد.
میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی صبح امروز در یک نشست خبری با اشاره به موضوع سهام عدالت اظهار داشت: از 1713 بنگاهی که در طول 16 سال گذشته در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده شده 323 بنگاه واگذار شده و بقیه بنگاه‌ها به فروش نرفته‌اند که بخشی از آنان از لیست واگذاری خارج شده و بخش دیگر، رد دیون شده‌اند و ما ابتدای سال آینده گزارش آن را به هیئت واگذاری ارائه خواهیم داد.
وی با اشاره به عملکرد سال 95 سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: از 534 بنگاهی که در ابتدای سال قرار بود از سوی سازمان خصوصی‌سازی تعیین تکلیف شود 273 بنگاه تعیین تکلیف شده‌اند که حدود 51 درصد از بنگاه‌ها را شامل می‌شود.
پوری‌حسینی ادامه داد: همچنین از 188 بنگاهی که به صورت بلوکی در سال 95 عرضه شد با قیمت پایه 76 درصد به فروش رفت که حدود 143 بنگاه را شامل می‌شود.
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا کنون 12 هزار میلیارد تومان تعهد بودجه‌ای خود را انجام داده‌ایم و 5 هزار میلیارد تومان آن تهاتر بدهی بوده و مابقی به خزانه واریز شده است.
پوری‌حسینی در مورد مصوبه شرکت ملی پخش گفت: به جای فروش شرکت ملی پخش بنگاه‌ها را به فروش رساندیم و جایگاه‌های سوخت آن مجموعه به مزایده گذاشته شد.
پوری‌حسینی افزود: کار سازمان خصوصی‌سازی شفاف بوده و تاکنون شکایتی نداشته‌ایم و قانون‌مندی، شفافیت و رقابت‌پذیری و اعتماد به بخش خصوصی و اجرای قانون از اهداف اصلی این سازمان بوده است.
وی افزود: تعهد بودجه‌ای سازمان خصوصی‌سازی 16هزار و 500 میلیارد تومان است که 12 هزار میلیارد تومان آن انجام شده و به زودی به عدد 16هزار و 500 میلیارد تومان خواهیم رسید.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام عدالت برای هر فرد یک میلیون تومان در نظر گرفته شده که تاکنون 530 هزار تومان از محل سود این سهام به مشمولین تعلق گرفته و 470 هزار تومان مابقی را مشمولین می‌توانند تا شهریور ماه سال آینده واریز کنند. البته پرداخت سودها یکسان نبوده و اعداد آن متفاوت خواهند بود. در حال حاضر این سهام 530 هزار تومانی در بازار یک میلیون و 50 هزار تومان ارزش دارد و در صورتی که فردی 470 هزار تومان مابقی را بپردازد به نسبت آن، رقم سود نیز اضافه می‌شود و ارزش بازار آن تا دو برابر افزایش خواهد یافت.
معاون وزیر اقتصاد گفت: در سامانه گزینه‌هایی از 10 هزار تومان تا 470 هزار تومان طراحی شده که مشمولین می‌توانند  آن را انتخاب کنند که چه میزان از مبلغ را می‌خواهند پرداخت کنند.
وی گفت: ما این انتخاب را یک بار پیش از سال جدید و یک بار پس از آن به مردم خواهیم داد و همه می‌توانند تا 30 اسفندماه به سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کنند اما تا 14 فروردین پاسخگو نخواهیم بود و پس از آن با به‌روز شدن سایت مجدد مردم می‌توانند تا 31 شهریور مراجعه داشته باشند.
پوری‌حسینی تصریح کرد: سود سال 96 را در سال 97 خواهیم پرداخت و سازمان خصوصی‌سازی موظف شده تا سود را از شرکت‌های زیرمجموعه گرفته و به مشمولین توزیع کند.
مشمولین سود سهام عدالت حساب بانکی باز کنند
وی افزود: در مرحله دوم سامان‌دهی سهام عدالت فراخوانی برای باز کردن حساب بانکی به مشمولین داده می‌شود. شماره‌حساب‌ها از سامانه جمع‌آوری شده و با بانک‌های مربوطه مطابقت داده می‌شود تا اعتبار شماره حساب با کد ملی مشخص شود. در ضمن شماره موبایل نیز از مشمولین گرفته خواهد شد.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: از 20 فروردین به بعد مشمولین حتما باید حساب فعالی را باز کرده باشند. برآورد ما این است که برای 49 میلیون نفر 90 هزار تومان سود توزیع شود. البته برای دو دهک اول این عدد 150 تا 200 هزار تومان است.
پوری‌حسینی افزود: تا کنون 24 میلیون و 400 هزار نفر مراجعه به سامانه داشته ‌ایم که بیش از 73 درصد مشمولین را شامل می‌شود و در یک هفته گذشته 350 هزار تماس با مرکز صورت گرفته و حدود 40 هزار مراجعه به اپراتور داشته‌ایم.

آخرین اخبار از زمان واریز سود سهام عدالت سال 97 – 1397

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید

دانلود مداحی جدید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme