خانه » اخبار روز » بالاترین سود روز شمار سال ۹۷ کدام بانک می باشد ؟

بالاترین سود روز شمار سال ۹۷ کدام بانک می باشد ؟

بالاترین سود روز شمار سال ۹۷ کدام بانک می باشد ؟

در سپرده های یک ساله نرخ سود عمده بانک ها ۱۷ درصد بوده و بانک مهر اقتصاد با ۲۱٫۳ درصد بیشترین سود را پرداخت می کند.

به گزارش نامه، نکته مهمی که سپرده گذاران قبل از هر گونه سپرده گذاری به آن توجه می کنند این است که کدام بانک نرخ سود بیشتری را پرداخت می کند.

سود روز شمار سال ۹۷

نرخ سود بانکی طی سال های اخیر با تغییری از سوی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مواجه نبود، اما بانکها بدون سرو صدا، نرخ های سود خود را تغییر دادند و بانک مرکزی نیز نسبت به عملکرد آنها واکنشی نشان نداده است. پرداخت نرخ سود به یکباره در ابتدای سپرده گذاری با نرخ های سود بالا، پرداخت نرخ های سود روزشمار، تمرکز بر روی سپرده گیری های کوتاه مدت و حتی یک روزه، سپرده گذاری های ویژه بلندمدت از جمله تدابیری است که بانکها می خواهند از این فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.
گرچه بانک‌های ایرانی بر اساس اعلام بانک جهانی یکی از کشورهایی هستند که بالاترین نرخ سود به سپرده ها را در بین کشورهای دنیا می پردازند، به طوریکه ایران در سال ۲۰۱۲ میلادی در بین ۱۳۸ کشور جهان پنجمین کشوری است که بالاترین نرخ سود را به سرپده های مردم می پردازد؛ متوسط نرخ سود سپرده در ایران در همین سال ۱۴٫۸ درصد اعلام شده است. با این وجود نرخ تورم ۲۷٫۳ درصدی اعلام بانک جهانی در همین گزارش، پاسخگوی خواسته های سپرده گذاران از بانکها در قبال سپرده های خود نیست.
موضوع تغییر نرخ سود بانکی در دولت یازدهم بارها مطرح شده است و البته سیاست دولت جدید و بانک مرکزی نسبت به این موضوع چندان مشخص نیست و برخی از کارشناسان مطرح می کنند که بهتر است دولت جدید، تصمیمات خود در مورد نرخ سود بانکی را هر چه زودتر اعلام کند. اعضای تیم اقتصادی دولت روحانی راه علاج اقتصاد کشور را در نرخ سود بانکی و تغییر آن نمی دانند بلکه آنها معتقد به بهبود وضعیت تورم و خروج از وضعیت فعلی اقتصاد می دانند.
ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی اعلام برنامه های جدید برای نرخ سود بانکی را منوط به تعادل مطلوب در اقتصاد کشور کرده و اعلام می کند: برنامه تغییر نرخ سود بانکی در دستور کار نیست و در گام اول باید تورم موجود کنترل شود. هم اکنون شرایط برای تغییر نرخ سود بانکی مطلوب نیست، باید برنامه ریزی بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت به سمت تحول باشد و در گام اول باید تورم موجود کنترل شود. هم اکنون مسئله اینجاست که آیا نرخ سود بانکی باید افزایش یابد یا تورم کنترل شود. در درجه اول باید بتوانیم نسبت به تورم اقدامات لازم را انجام دهیم تا پس از آن این تعادل به وجود آید.
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این زمینه گفته است: با شرایط فعلی حاکم بر جامعه، سپرده گذاران بانکی می توانند ظرف یکسال بالاترین نرخ سود یعنی ۲۰ یا ۲۱ درصد را کسب کنند، باتوجه به اینکه تورم یکسال اخیر در کشور پیش از ۳۰ درصد است، این امر به معنای تنبیه سپرده‌گذار در نظام بانکی ما است. این درحالی است که اکثر سپرده‌گذاران بانکی ما سرمایه‌های کوچک دارند و به آنها اجحاف می‌شود.
طبق ماده ۹۲ قانون برنامه پنجم توسعه، شورای پول و اعتبار موظف است نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های یکساله را حداقل به میزان میانگین نرخ تورم سال قبل و پیش‌بینی سال مورد عمل تعیین نماید. نرخ سود تسهیلات متناسب با نرخ سود سپرده‌ها و سود مورد انتظار بانکها توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود. در همین رابطه هفته گذشته دومین جلسه شورای پول و اعتبار دولت تدبیر و امید تشکیل و بررسی و اتخاذ تصمیم‌ درخصوص تغییر نرخ سود بانکی به جلسه هفته آینده شورا موکول شده است.

سود روز شمار سال ۱۳۹۷

اما هم اکنون نرخ سود سپرده کوتاه مدت اکثر بانک های فعال در کشور ۷ درصد بوده و بانک سامان با نرخ سود ۱۰ درصد، بانک خاورمیان با نرخ سود ۱۵ درصد و بانک ایران زمین با نرخ سود ۷-۲۰ درصد بیشترین سود سپرده های کوتاه مدت را پرداخت می کنند.
همچنین در سپرده های یک ساله نرخ سود عمده بانک ها ۱۷ درصد بوده و بانک مهر اقتصاد با ۲۱٫۳ درصد بیشترین سود را پرداخت می کند.
در سپرده های ۳ ساله نرخ سود عمده بانک ها ۱۹ درصد بوده و بانک مهر اقتصاد با پرداخت ۲۲٫۱ درصد سود بیشترین سود را به مشتریان پرداخت می کند.
در سپرده های ۵ ساله نیز نرخ سود عمده بانک ها ۲۰ درصد بوده و بانک مهر اقتصاد با پرداخت ۲۳٫۳ درصد بیشتری سود را پرداخت می کند.
در جدول زیر نرخ سود پرداختی توسط بانک ها آمده است:

انک کوتاه مدت یک ساله سه ساله پنج ساله
ملی ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
ملت ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
کشاورزی ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
صادرات ۹ ۱۷ ۱۹ ۲۰
سپه ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
تجارت ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
پست بانک ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
مسکن ۸ ۱۷ ۱۸٫۵
صنعت و معدن ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
رفاه ۱۶ ۱۸ ۲۰
توسعه صادرات ۷ ۱۷ ۱۸٫۵ ۲۰
توسعه تعاون ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
سرمایه ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
سامان ۱۰ ۱۷ ۱۹ ۲۰
دی ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
کارآفرین ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
پارسیان ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
پاسارگاد ۷ ۱۷ ۱۸٫۵ ۲۰
اقتصادنوین ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
شهر ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
قوامین ۷ ۱۷ ۱۸٫۵ ۱۹٫۵
انصار ۱۷ ۱۸٫۵ ۲۰
سینا ۷ ۱۷ ۱۹ ۲۰
خاورمیانه ۱۵ ۱۸ ۱۹ ۲۰
ایران زمین ۷-۲۰ ۱۷ ۲۰ ۲۰
مهر اقتصاد ۲۱٫۳ ۲۲٫۱ ۲۳٫۳


همچنان در سایت غمناک دنبال کنید :
پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۷|قیمت مسکن در سال ۲۰۱۸
میزان حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال ۹۷
میزان عیدی کارمندان و کارگران در سال ۹۷| عیدی ۱۳۹۷
آخرین اخبار از زمان واریز سود سهام عدالت سال ۹۷ – ۱۳۹۷

بالاترین سود روز شمار سال ۹۷ کدام بانک می باشد ؟

5 دیدگاه

  1. یعنی سال ۹۷ سود بانک افزایش میابد؟ یک ساله میشه ۱۷ روز شمار میشه ۷ درصد

  2. سلام ایا سال ۹۷ نرخ سود این جدول میاد؟

  3. سلام بانک قوامین اندیشه کرج الان چند ساله داره سود بلند مدت ۱۵ درصد میده هروقتم که اس ام اس میاد که درصد سود بالا رفته میریم که اوکی کنیم میگه N درصد از پولتان را برمیداریم سود ما میشه چون الان با اون زمانی که اومدین حساب باز کردین تاریخش برابر نیست. . خب منم میبینم که آگه من بخوام به بانک آنقدر سود بدم در طول سال همون درصد میشه بهم خاطر همین مسائل مسخره هی ما رو میپیچونن و سود ۱۵درصد میدن .. گاهی اوقاتم هاشا میکنند که سود بانکی بالا رفته میگن سایتا دروغ میگن

  4. سلام‌ چرا هر وقت دوست دارن درصد سودها را بالا و پایین میکنن و سرمایه گذارها را گیج میکنن .من خانه ام را فروختم تا بتونم با سودش امرار معاش کنم

  5. سلام میخواستم بدونم که بیشترین سود بانکی در سال ۹۷ رو کدوم بانک میده؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme