خانه » اخبار روز » هزینه معاینه فنی خودروها در سال ۹۷+جریمه نداشتن معاینه فنی

هزینه معاینه فنی خودروها در سال ۹۷+جریمه نداشتن معاینه فنی

هزینه معاینه فنی خودروها در سال ۹۷+جریمه نداشتن معاینه فنی

هزینه معاینه فنی خودرو در سال ۹۷

هزینه معاینه فنی سال ۹۷

مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور تصریح کرد: هزینه معاینه فنی در خودروهای دو مخزن نیز ۶۲هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک هر مخزن، ۳۵ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و ۲۲هزار تومان هزینه بازدید چشمی است.

امیر جعفرپور، مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری اظهار کرد: با توجه به حجم زیاد مراجعه مالکان خودروهای دوگانه سوز به مراکز معاینه فنی برای اخذ برگه معاینه فنی و کمبود مراکز تست هیدرو استاتیک، به زودی تعداد این مراکز افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با توجه به اینکه در تهران فقط یک مرکز معاینه فنی، تست هیدرواستاتیک مخزن CNG را انجام می‌داد و اخیرا هم یک مرکز اضافه شده است، تا پایان هفته نیز تعداد این مراکز ۱۰۰درصد افزایش می‌یابد و به تعداد ۴ مرکز خواهد رسید.
مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری در ادامه در خصوص مبالغ تست هیدرواستاتیک این مراکز بیان کرد: نرخ گذاری از سوی سازمان استاندارد انجام و مبالغ متفاوتی از مالکان خودروها اخذ می‌شود، اما نرخ انجام تست هیدرواستاتیک در مراکز معاینه فنی برای سال ۹۷ از سوی سازمان استاندارد مصوب می‌شود و میزان آن از نرخ فعلی کمتر خواهد بود.
جعفر پور در پایان گفت: بالغ بر ۵۰۰ هزار خودرو دوگانه سوز در شهر تهران داریم که این تعداد خودروهایی که از ابتدای تولید توسط کارخانه و یا در خارج از کارخانه توسط مالک دوگانه سوز شدند را شامل می‌شود.
گفتنی است؛ پیش از این سعید قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور حداکثر هزینه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز را ۱۸۱ هزار تومان اعلام کرد.
قیصر گفت: هزینه کلی معاینه فنی در خودروهای یک مخزن نیز ۶۲ هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک، ۲۲ هزار تومان هزینه بازدید چشمی، ۲۸ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن است.
مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور تصریح کرد: همچنین هزینه معاینه فنی در خودروهای دو مخزن نیز ۶۲هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک هر مخزن، ۳۵ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و ۲۲هزار تومان هزینه بازدید چشمی است.
صاحبان خودرو برای اخذ معاینه فنی باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و اگر در تست‌ها خودرو مردود شود، باید مالک خودرو برای مراجعه مجدد مبلغ ۵ هزار تومان پرداخت کند.
تعرفه معاینه فنی خودروها در سال ۹۷:
​موتورسیکلت : ۱۰ هزار تومان
خودروهای سواری : ۲۲ هزار تومان
خودروهای سنگین : ۳۵ هزار تومان

خودروهایی که باید در سال ۹۷ معاینه فنی بگیرند
پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به اعمال قانون خودروهایی است که بر اساس قانون، باید گواهینامه معاینه فنی اخذ کنند اما کدام خودروها ملزم به اخذ این گواهینامه هستند؟
براساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با توجه به قانون الزامی بودن اخذ گواهی معاینه فنی خودروها، امسال ۳ گروه از خودروها باید برای دریافت معاینه فنی اقدام کنند.
طبق قانون خودروهای سواری تولید داخل و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ملزم به اخذ گواهینامه معاینه فنی هستند.
بر اساس این گزارش مالکان خودروهای تولید داخل به‌سال ساخت ۱۳۹۲ و ماقبل آن، خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۳ و ماقبل آن و همچنین خودروهای عمومی سال ۱۳۹۵ و ما قبل از آن در سال جاری باید گواهی معاینه فنی وسیله نقلیه خود را اخذ کنند.
پلیس راهنمایی و رانندگی موظف است خودروهای مذکور را که فاقد گواهینامه معاینه فنی هستند اعمال قانون کنند.

جریمه نداشتن معاینه فنی در سال ۹۷ چقدر است؟
سلمان خدادادی در ارزیابی روند ارائه گواهی معاینه فنی گفت: ارائه این گواهی در کشور صوری است چراکه خودروها تنها ساعت‌ها در صف انتظار باقی می‌مانند و در نهایت نیز با دریافت یک برچسب این مراکز را ترک می‌کنند، به همین دلیل ارائه این گواهی تاثیری در کاهش آلودگی هوا نداشته است.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آیا تاکنون مشاهده شده که خودرویی بارها به دلیل آلایندگی از این مراکز برگردانده شود؟ ادامه داد: اغلب خودروهایی که با نقص فنی به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند به تعمیرکاران مستقر در همین مراکز هدایت می‌شوند و بلافاصله نیز برچسب سلامت دریافت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه رفع آلایندگی در خودروها باید جدی گرفته شود یادآورشد: هم‌اکنون در دنیا صدور معاینه فنی برای خودروهایی که عمر بالای بیست سال دارند، معنا ندارد، اما در ایران خودروسازان پراید را با قیمت بیست میلیون تومان و پژو پارس را با قیمت ۴۰ میلیون تومان عرضه می‌کنند و این در حالی است که در کشورهای همسایه بنز با این قیمت‌ها به فروش می‌رسد، آیا کیفیت این خودروها با بنز قابل قیاس است؟
خدادادی خاطر نشان کرد: برای حمایت از خودروهای داخلی باید به خودروسازان فرصت ده ساله داده شود تا بتوانند خودروهای قابل رقابت در بازار جهانی تولید کنند، ضمن اینکه اگر کیفیت خودروها ارتقا یابد دیگر نیازی به صدور گواهی معاینه فنی نخواهد بود.
نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون باید این شیوه غلط صدور گواهی معاینه فنی بدون نظارت مسئولان اصلاح شود، در غیر این صورت این مراکز تنها حالت دکانی برای تامین منابع مالی را خواهند داشت.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قرار بر این بود که سال حضور خودروها برای دریافت گواهی معاینه فنی به ۳ سال کاهش یابد، اما به این دلیل که برخی معتقد بودند باید خودروهایی با کیفیت بالا که تا پنج سال نیاز به مراجعه به تعمیرگاه نداشته باشد، تولید شود، در مجلس با این پیشنهاد مخالفت شد.
بر اساس قانون و مطابق اعلام پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند و میزان این جریمه بعد از یک ماه تردد به ۱٫۵ میلیون تومان می رسد.

هزینه معاینه فنی خودرو سال ۹۷

هزینه معاینه فنی خودروها در سال ۹۷+جریمه نداشتن معاینه فنی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme